На першу сторінку

Гуморески

Олександр ХОМЕНЧУК
ДІРКА ВІД БУБЛИКА

Аби не бити байдиків, взявся за косу. Клепаю, аж луна котиться селом. Хто вдень гав ловить, ввечері не їсть мамалиги. Коси, коса, поки роса, а як роса додолу, то ми — додому... Думки плутаються довкола земельної реформи.
— Василю, оце вся твоя техніка для обробітку земельного паю? — перериває плин думок сусід Микола, який вигулькнув коло воріт.
— Ні, не вся, — одказую, — є ще сапка, вила, мотичка, лопата й граблі. А ще моя жона Галя замість тяглової сили.
— Не густо-о-о-о! — сміється сусід. — З такою допотопною технікою не бачити тобі рекордних врожаїв, як власних вух...
— Хоч "ох", та вдвох! На вовка промовка, а Грицько кобилу вкрав. — Не встиг вловити, що там сусід у відповідь відрубав. Бачу, вулицею котить колесо від сівалки правофланговий соціалістичного змагання у минулому, екс-тракторист Матвій Шкварка.
— Хазяї, — уздрівши нас на подвір'ї, кричить на всю вулицю. — Ви тут воду товчете у ступі, а там майнові паї ділять. Не товчіть, а мерщій біжіть. З чим баба на торг, з тим і з торгу.
— А де дають?
— Не дають, а беруть!
Кинув я косу. Рушили ми з Миколою алюром три хрести. Щоб рибу з'їсти, треба у воду лізти.
Прибігаємо, а на бригадному дворі вавилонське стовпотворіння. До повної миски усі з ложками. Колишні доярки Ольга й Олена, дивимося, тягають одна одну за коси. Не можуть поділити заднього моста до "газона". Кабіну від машини уже покотив додому екс-токар найвищого розряду Гриць Коцюбенко. Помагають йому сини-акселерати. Іван з Петром, теж з колишніх механізаторів, рвуть один одному петельки: чубляться за тракторну борону, яка одна дісталася на двох. Колінвала до самоскида ніяк не може закинути на плечі колишній завтоком Данило Пиріг. Дебелі хлопці Яким, Устим і Ярема, в минулому слюсарі-віртуози, виносять з поля бою мотовило від комбайна... Екс-бухгалтер Неоніла Іванівна теж не пасе задніх. Обвішавшись доїльними апаратами, мов новорічна ялинка
цяцьками, вона стоїть ніби капітан на місткові потопаючого корабля.
— У доброго господаря і соломинка не пропаде. Кожен бере своє. Хоч не красне, зате власне, — чується її медовий голосок.
Допоки ми роздивлялися, брати було вже нічого. Довелося на місці колишньої тваринницької ферми нагорнути по мішкові коров'ячих кізяків. Їж, коза, лозу, коли сіна нема. Не йти ж додому з ярмарки голіруч?

Куштуйте на здоров'я!

Намалював —Валентин ІВАНОВ.
Ідея та наповнення — Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ©, 2007—2012.